Camping Lipno Modřín
 

Camping Lipno Modřín | Kemp Lipno Aktuálně Ptačí hnízda můžete nově pozorovat na Stezce korunami stromů

Ptačí hnízda můžete nově pozorovat na Stezce korunami stromů

Ptačí hnízda můžete nově pozorovat na Stezce korunami stromů

Pátek 22.5.2020

O celkem šest maket ptačích hnízd se dnes rozšířila velmi oblíbená ptačí stezka, která je součástí Stezky korunami stromů Lipno. Jedná se o jednu z novinek letošní letní sezóny. Ptačí říši na lipenské Stezce tvoří kromě nově nainstalovaných hnízd ještě dřevěné skulptury šumavských ptáků, informační cedule, budky a ptačí hodiny.

Detailně a zblízka si tak je možné prohlédnout hnízda například drozda zpěvného, konipase horského nebo jiřičky obecné. Ptáků, kteří se běžně kolem Stezky vyskytují.  S ptačími hodinami, budkami i informačními tabulemi poskytuje tak kompletní poznatky o ptačí říši.

Stezka korunami stromů je plně v provozu každý den, od 10 do 18 hodin. Dostat se k ní je možné lanovkou, pěšky nebo stezkabusem. Ten vyjíždí z centrálního parkoviště, kde se také nachází samoobslužné pokladny, na kterých si návštěvníci mohou zakoupit vstupenku i jízdenku na stezkabus či lanovku.

Provozy Stezky korunami stromů jsou jako ostatní lipenské atrakce neustále průběžně dezinfikovány a jsou v nich dodržovány bezpečnostní opatření. 

Nákup vstupenky online

Akce na Lipně

31říj

Partneři

Vyrobil FT SunFT Sun